- Новости

Що таке запит котирувань

Запит котирувань – це спосіб здійснення державних закупівель, при якому замість тендеру замовник (організатор торгів) запитує у учасників ринку їх цінові пропозиції. Це спрощена форма проведення електронних тендерів, яка використовуються, наприклад, для закупівлі загальноважливих товарів, для виробництва яких не потрібна висока кваліфікація.

Умови проведення запиту котирувань

Щоб використовувати запит котирувань, як альтернативу іншим інструментам державних закупівель, потрібен збіг декількох умов:

 1. Для предмета закупівлі є встановлений, постійно діючий ринок.
 2. Очікувана вартість закупівлі для держустанови не перевищує 100 000 грн.

У такому випадку замовник має право скористатися запитом цінових пропозицій для визначення найбільш вигідного постачальника.

Правильно оформлений запит котирувань повинен містити в собі наступні дані від організатора закупівлі:

 1. назва установи;
 2. юридична адреса;
 3. вид та кількість одиниць предмета закупівлі;
 4. місце доставки або надання послуг;
 5. терміни надання предмета закупівлі;
 6. терміни та спосіб надання цінових пропозицій;
 7. дата розкриття цінових пропозицій та вибору переможця;
 8. список додаткових витрат, включених в замовлення;
 9. будь-які інші істотні умови договору.

Під додатковими витратами, включеними у вартість предмета закупівлі, слід розуміти логістичні, страхові, митні, податкові та інші витрати, пов’язані з постачанням.

Як здійснюється закупівля за результатами запиту котирувань

При використанні механізму запиту котирувань від кожного учасника може подаватися лише одна цінова пропозиція, яка не має змінюватися до кінця процедури.

Якщо до моменту розкриття цін надійшло менше 2-х пропозицій або всі пропозиції були відхилені через невідповідність умовам закупівлі, така процедура визнається неуспішною.

Також підставою для скасування може стати той факт, що жодне цінова пропозиція не відповідає виділеному замовником бюджету або постачальник не зміг підтвердити свою сумлінність, відсутність підстав для відхилення його пропозиції відповідно до статті 17 Закону України «Про державні закупівлі».

Українська енергетична біржа – лідер серед бірж України. являється акредитованим майданчиком системи Prozorro для проведення публічних аукціонів. Отримати інформацію, як можна придбати необроблену деревину через УЕБ за ринковими цінами можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/lis-kruglyak-u-kievi-za-dostupnimi-tsinami-vi-mozhete-znajti-na/.