- Новости

Як можна вплинути на результати проведення тендеру у Прозорро

В 2016 році було створено інноваційну для України систему онлайн-торгів Прозорро. Цей момент став вирішальним у боротьбі із корупцією на ринках державний закупівель, а тому дуже активно обговорювався серед всієї країни. За новими правилами, не лише результат, а й процес проведення торгів став відкритим для всіх. Це і спричинило ряд хвилювань серед закоренілих корупціонерів, котрі вимагали знищення цієї системи.

Система була визнана не лише в Україні, а й за її межами. Процедура проведення онлайн-аукціонів знайшла свого схвалення і в Європейському суспільстві. Державні закупівлі стали приносити не лише дохід, а й зменшили витрати комунальних та державних установ. За 5 років казна поповнилась на 40 мільярдів гривень.

Пошук інформації

В 2021 році існує багато електронних майданчиків, котрі виступають в якості адміністраторів проведення торгів. На офіційних сайтах цих платформ є особисті інструменти, котрі дозволяють шукати інформацію про тендери. Ми ж рекомендуємо вам стати читачем інформаційного порталу megasale.com.ua, який створено для розповсюдження корисної інформації із світу державних закупівель.

Тут ви можете не лише знайти надійне джерело новин, а й ознайомитись із переліком активних електронних майданчиків, що акредитовані в системі Прозорро. Безумовно, втручання в систему не можливе. Підтасовка результатів заборонена та карається по закону, але є варіант впливу.

Перш за все, після вивчення правил ви повинні розуміти, що система може помилятися. Оскільки більшість результатів проводиться у автоматичному режимі, комп’ютерна програма може не правильно розрахувати вартість. Таким чином в постраждаєте та будете незадоволені новою системою.

Для цього, у кожного учасника є право на оскарження рішення системи. Під час оскарження реалізація тендеру блокується, а тому ви можете впевнено доводити свою перемогу та не хвилюватись про негативні наслідки. Під час написання скарги ви маєте вказати замовника, постачальника та його місце знаходження, зробити посилання на оскаржуваний тендер.

Обов’язково слід вказати аргументовану позицію, чому ви вважаєте що результат не правильний. Додайте свої вимоги по вирішенню проблемного питання та сплатіть кошти за процедуру оскарження. Варто пам’ятати, що наявність знань в процедурі проведення торгів надає велику перевагу над іншими учасниками.

Це не лише може допомогти виграти, а й звернути увагу на себе зі сторони адміністрації. Електронні майданчики дуже піклуються про свою репутацію, а тому за допомогу у вирішенні проблемних ситуацій будуть дуже вдячні.